Granule pro psy akce

Většina majitelů psích mazlíčků chce právě pro svého to nejlepší. Vhodnou volbou jídla můžeme předcházet řadě zdravotních komplikací, proto v následujícím článku Granule pro psy akce se budeme zabývat volbou krmení pro psa, konkrétně granulemi.

granule pro psy v akci

Granule pro psy akce

Vybrali jsme pro Vás aktuální slevy na granule pro psy pro tento týden!:

A zde máme nejprodávanější granule v celé republice, porovnejte si je!


Chcete informace, jaké krmivo vybrat? Čtěte dále:

Trávicí soustava psa

Trávicí soustava psa je oproti lidské kratší. Jejím úkolem je přijímat a zpracovat potravu, aby mohlo dojít k využití živin získaných trávením.
Psí trávicí soustava sestává z ústní dutiny, za níž následuje hltan. Z něj pokračuje strava do jícnu, který prochází krkem a hrudní částí, za bránicí se napojuje na žaludek. Ten je místem, kde za pomoci žaludečních šťáv probíhá trávení. Získané živiny jsou vstřebávány ve střevech, zatímco nestrávené zbytky jimi procházejí a následně jsou vyloučeny.
Aby mohl pes potravu co nejlépe natrávit, je zapotřebí, aby se v jeho zažívacím traktu ustavila potřebná rovnováha, rozumějte množství žaludečních šťáv a vhodná mikroflóra pro daný druh krmiva. V případě, že krmíme stále stejným krmivem, trvá tento proces týden až dva.

Vyvážená strava psa

To, co považuje člověk za vyváženou stravu pro sebe, je vlastně naprosto podobné i pro psa.
Zajisté je zapotřebí, aby pro správný vývoj a jeho fungování strava obsahovala bílkoviny, které jsou obsažené v mase; cukry jako zdroj energie představují brambory, obiloviny, rýže či různé druhy ovoce a zeleniny; dostatečný přísun vlákniny zajišťují pro psy obiloviny, rýže či různé druhy brambor; v neposlední řadě jsou důležité různé druhy vitamínů a minerálů, např. chondroitin jako kloubní výživa.

Jak vybrat správné granule pro svého psa

Při výběru granulí je nutno mít na vědomí několik skutečností:

  • věk a velikost psa – jiné požadavky na složení stravy mají štěňata/senioři, čivavy/dogy
  • aktivní zatížení psa – požadavky na stravu má jiné „gaučák“ či záchranářský pes
  • složení krmné směsi
  • psův zdravotní stav – pokud má váš pes alergii, průjmy či matná srst apod. jsou jasnými projevy pro změnu krmiva
  • finanční možnosti majitele

Pokud si přinesete domů psa, je vhodné si zjistit, na jakou stravu je zvyklý. Pokud je vybíravý jako ten náš, pak vám nezbude nic jiného než najít to krmivo, které mu bude nejvíce vyhovovat, tj. takové, které vám bude jíst. V této fázi nedoporučujeme kupovat velká balení krmiva, protože se lehce může stát, že je pes bude odmítat. V tomto období hledání vhodného krmiva jsme kupovali vážené granule různých značek, ev. balení nejlépe po 1/2, max 1 kg. V tomto období je nutno si obrnit nervy a mít strpení s vybíravým psíkem.

Jak správně číst složení granulí

Každý pytel granulí by měl obsahovat informace o složení a výživových hodnotách, přičemž složky by měly být seřazeny podle obsahového zastoupení.
Pes je od přírody masožravec a nejlépe stravitelné bílkoviny získá z masa. Proto by se mělo na prvním místě složení objevit maso, ev. masová moučka, s přesným určením původu masa. Na mysli máme např. sušené kuřecí maso, nikoli drůbeží maso. Nesporným plusem při výběru krmiva je to, že obsahuje všechny prvky vyvážené stravy psa, pokud jej nedokrmujeme ve formě vitaminových práškových směsí či tablet, ev. ovocem či zeleninou v průběhu dne.

Finanční možnosti

Jelikož strava se výrazně projevuje na zdraví vašeho psího miláčka, nedoporučujeme příliš šetřit. Mohlo by se vám stát, že hotovost, kterou jste ušetřili na krmení, investujete několikanásobně do léčby následků způsobených nekvalitním krmivem.

Krmivo pro psy AkceNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *