Co dělat, když se pes počůrává

Máte mladého pejska, kterého chcete odnaučit vykonávat potřebu doma? Nebo váš si váš pejsek ucvrnke vždy, když vás vidí? Nebo snad staršího psa? Podívejme se blíže, co dělat, když se pes počůrává a jak jej to ev. i odnaučit.
jak odnaučit psa čůrat doma

Co dělat, když se pes počůrává

Níže je sepsáno vše, co jsme pro Vás zjistili o počůrávání!

Jak odnaučit štěně čůrat doma

Když jsme si domů pořizovali štěně, nemělo ty správné hygienické návyky. Měli jsme v té době ještě na zemi igelit skrz dalšího zvířectva a právě tento igelit si vybralo naše milé štěndo jako místečko na čůrání.
Aby co nejrychleji přivyklo, že se čůrá venku a ne doma, vycházeli jsme s ním každé 2 hodiny ven, aby vykonalo potřebu, dokonce i v noci. Za každou vykonanou potřebu každopádně následovala bouřlivá pochvala doprovázená oblíbeným pamlskem, pro náš případ byl vhodný piškot. Postupně jsme původní dvouhodinový interval prodlužovali, čímž jsme docílili toho, že naše štěně ve 3 měsících pochopilo, že se čůrá venku.

Můj pes se počůrává z radosti

Tento problém vyvstává většinou u mladých psů. Přijdete domů, pes vás vítá, skáče a najednou si ucvrnkne. Podobně může reagovat na jiné lidi, ev. psy. Problémem je, že pes si tuto nehodu ani neuvědomuje,tudíž ztrácí smysl jej za to trestat, pochopil by to, že se vám nelíbí vítání.
My se s tímto problémem potýkat nemuseli, takže nemám osobní zkušenost s řešením tohoto problému. Ale na stránkách www.hafici.cz se mu věnují a nabízejí následující řešení… Všímat si psa pouze tehdy až je vyprázdněný a klidný.

Pes se počůrává, když je doma sám

Tak v tomhle případě vám to váš čtyřnohý miláček dělá naschvál. Jde o jakousi formu protestu, kdy pes trpí tím, že je sám.
Řešením by mohlo být ukázání psovi, že je členem smečky, a že pokaždé, když zůstane sám, tak se mu vrátíte.

Mám staršího psa, který se počůrává

U staršího psa může mít počůrávání se zdravotní příčinu. V závislosti na počasí se může jednat o projevy prochladnutí, zánět ledvin či močových cest. V každém případě je vhodné navštívit veterináře, aby se vyloučil zdravotní problém a je nutno zvýšit počet vycházek se psem.

Obrázek je převzat ze stránek www.muj-pes.cz.2 komentářů u “Co dělat, když se pes počůrává”

  1. Dobrý den, prosím o radu máme 3roky starého pejska křížený malý s dlouhými nožky.chodime na procházky,v létě se rád opaluje na zahradě v zimě jen 5min na zahradě…. spí s námi v postýlce pod peřinou , teď problém asi 3xse stalo že nám procural madracku či peřinu,na po třetí se v noci procural na panecka,masraci,na podlahu celý byt…..mám se bát že je nemocný??? Děkuji za odpověď….

  2. Dobrý den,

    máme fenku, které v srpnu budou tři roky a ještě stále se počůrává z radosti. U nás to nedělá, odnaučili jsme jí to docela rychle umírněným vítáním a neděláním ťuťuňu, ale u cizích lidí, když přijdou na návštěvu nebo si jí hladí na ulici to udělá vždycky, přestože jim také říkáme ať moc nevítají. Všichni říkali, že to je u štěňat normální a zmizí to, ale u nás to furt nemizí a už je to opravdu dlouho a nemůžeme s ní chodit nikam do uzavřených prostorů. Prosím tedy o radu, co s tím. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *