MPSV hledání volných míst

MPSV hledání volných míst
MPSV hledání volných míst
Absolvovali jste studia a nenašli okamžitě uplatnění? Nebo jste dostali v práci výpověď a hledáte novou? Vyvstává vám otázka, kdo za vás bude platit sociální a zdravotní pojištění. Budete chtít platit tisíce sami? Nebo se obrátíte na Ministerstvo práce a sociálních věcí, dále jen MPSV?
Já se s podobnou situací potýkala po ukončení studia na VŠ. Zvolila jsem si druhou možnost, protože jsem neměla žádný příjem, z čeho pojištění uhradit. Tak jsem se vydala na ÚP, pod který spadá mé místo bydliště. Jako první mě čekala registrace. Je možno vyplnit i žádost o podporu v nezaměstnanosti, ale musíte počítat, že pokud nemáte odpracovaný alespoň rok v posledních 2 letech, tak vám nebude přiznána. Musí se však jednat o práci, kdy za vás zaměstnavatel odváděl pojištění. Více v článku MPSV hledání volných míst

Úřad práce (ÚP)

Na ÚP velmi ocení vlastní iniciativu, kterou věnujete hledání práce. Ve výhodě jsou majitelé internetového připojení, protože na internetu je řada nabídek, které vás mohou oslovit. Pak stačí jen zaslat podle instrukcí CV (životopis), ev. i motivační dopis, a čekat na reakci. Na základě vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že většinou jsem čekala na odpovědi marně, ale je důležité neklesat na mysli a nevzdávat se, jednou to vyjde. Tak jako se poštěstilo i mi.

Pracovní agentury

A kde hledat pracovní příležitosti? Existuje řada pracovních agentur, z nichž jmenujme alespoň Comac Jobs, Flexi T agency, Edges, Index Nosluš a řada dalších, na které se můžete obrátit. Já osobně hledala každý den na stránkách www.jobs.cz, kde jsou jak pracovní příležitosti, tak brigády. Filtrovat můžete podle regionu nebo podle zařazení do kategorie podle náplně práce

Pracovní portály

Když jsem hledala delší dobu, narazila jsem na velmi užitečné stránky, na nichž byl přehled nabízených pozic z více portálů. Jedná se o stránky http://cz.jooble.org a http://cz.indeed.com. Hledat můžete podle města, kraje nebo přímo požadované profese. Další stránkou, na které jsem hledala každý den byly stránky ÚP, konkrétně http://portal.mpsv.cz. Když se zaměříte na Hledání volných míst, pod obcí a profesí je možnost Upřesnit hledání. Na tu klikněte a dostanete se do možnosti filtrace míst podle řady dalších kritérií, která vám napomohou vyhledání vám vyhovujících pracovních pozic.

K vyhledání můžete použít i další stránky, např. www.profesia.cz, www.nabidky-prace.cz, www.projobs.cz, www.prace.cz, www.fajn-brigady.cz
Já osobně vystudovala VŠ s chemickým zaměřením, tak jsem do vyhledávače www.google.cz zadávala různá spojení slov „chemie“ „práce“, ev. i město, v němž bych chtěla pracovat. Po potvrzení slovních spojení mi vyjela spousta odkazů na stránky s nabídkami práce, které stačilo projít a hledat pozici, která by mě bavila, naplňovala a u níž bych z určité části splňovala kladení požadavky.
Já práci našla po více než roce na ÚP, měla jsem hodně okamžiků, kdy jsem klesala na mysli, protože reakcí na mé životopisy se nedostávalo. Ale vytrvala jsem a jak se říká: „Trpělivost růže přináší.“ Proto vytrvejte i vy.


1komentářů u “MPSV hledání volných míst”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *