FC Baník Ostrava – oficiální stránky

FC Baník Ostrava – oficiální stránky

Zajímáte se o první českou fotbalovou ligu? Patříte mezi fanoušky ostravského klubu a hledáte oficiální stránky? Potom jste na správné adrese.

Informace o klubu FC Baník Ostrava
Baník Ostrava je český klub, který zná snad každý fotbalový fanoušek u nás. Ostravský klub vznikl v roce 1922 a od té doby zažil mnoho úspěchů, ale také pádů. Co se týká evropského úspěchu, mezi ten největší pravděpodobně patří cesta až do semifinále evropské ligy, tehdy ještě nazývané jako Pohár vítězů pohárů. Naopak mezi domácí úspěchy zcela určitě patří poslední ligový titul, který Baník získal v sezoně 2003/2004.

Nicméně od této sezony už není historie tohoto klubu tak růžová. Ostravský klub se v minulosti potýkal s dluhy, které měly za následek odchod nejlepších hráčů a trenérů. Mezi nejznámější odchovance patří například Marek Jankulovski, Mario Lička, Marek Heinz, Libor Sionko nebo bývalý trenér české reprezentace Karel Brückner. Zapomenout nesmíme ani na Milana Baroše, bývalého českého reprezentanta, který během putování po Evropě nezapomněl na to, kdo ho vychoval a tak se před rokem rozhodl vrátit do svého mateřského klubu.

V současné době hraje Baník Ostrava první českou ligu, která od této sezony nese nový název Synot liga, přičemž se nachází v dolní polovině tabulky a opět to vypadá spíše na boj o záchranu, než boj o evropské poháry. Současným trenérem ostravského Baníku je poměrně neznámý Petr Frňka, který ve svých předchozích angažmá pracoval výhradně na pozici asistenta hlavního trenéra.

FC Baník Ostrava – oficiální stránky

Internetové stránky tohoto slavného českého klubu samozřejmě existují. Naleznete zde historii, potřebné informace o prvním týmu a mnoho dalších užitečných informací. Je vidět, že klub pracuje i s mládeží, která je zde také uvedena. Kromě toho, že si web zakládá na aktuálnosti, což potvrzují čerstvé informace, nabízí také fanouškovskou zónu. Chybět nemůže ani facebooková stránka.

Odkaz na oficiální stránky klubu naleznete zde.
Odkaz na oficiální facebookovou stránku naleznete zde.

FC Baník Ostrava – oficiální stránky
3.67 (73.33%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *