Bohemians Praha 1905 – oficiální stránky

bohemians praha 1905

Hledáte oficiální stránky fotbalového klubu Bohemians Praha 1905? Pokud ano, my Vám poradíme. Více v článku Bohemians Praha 1905 – oficiální stránky.

Bohemians Praha 1905 – oficiální stránky
Ačkoliv se to nezdá, v minulosti byste pražský klub pod současným názvem jen těžko hledali. Během své existence vystřídal řadu názvů, mezi které patří například Bohemians ČKD Praha (1965–1993) nebo Bohemians 1905 (2005–2012). Současný název Bohemias Praha 1905 se používá teprve od roku 2013 a jak už z názvu vyplývá, klub byl založen již v roce 1905.

Mezi největší úspěchy klubu pravděpodobně patří 90. léta minulého století, jelikož v těchto letech si Klokani dokázali připsat vítězství v Československé lize a probojovat se až do semifinále Poháru UEFA, kde vypadli s belgickým Anderlechtem. Nicméně od této doby, jako kdyby se klubu přestalo dařit a postupem času se propadl až do třetí nejvyšší fotbalové soutěže u nás.

Nejhorší chvíle nastala v roce 2005, kdy po více jak stoleté historii hrozil klubu zánik kvůli finančním problémům. Naštěstí se majitelem stala nově vzniklá akciová společnost AFK Vršovice, která převzala všechny práva i závazky. Klub byl v jednu chvíli na tom natolik špatně, že pomoc museli i fanoušci, kteří uspořádali sbírku, která měla v konečném znění neocenitelný úspěch.

V současnosti pomáhají fanoušci především svými hlasivkami a to ve vršovickém Ďolíčku, který je schopen pojmout až pět tisíc diváků. Současným trenérem Bohemky je Roman Pivarník, který do klubu přišel s jediným úkolem – udržet Bohemians Praha 1905 v první lize i pro příští rok. Zatím jsou Bohemians na 13. místě v tabulce, ovšem k sestupu nemají daleko.

Oficiální stránky klubu Bohemians Praha

Oficiální stránky klubu existují. Najdete zde například informace o prvním týmu, historii, práce s mládeží nebo juniorku. Samozřejmě nesmí chybět oficiální fanshop, ve kterém si můžete koupit spoustu suvenýrů v klubově zelené barvě. Nezapomnělo se ani na další české fotbalové kluby, u kterých naleznete odkaz na jejich oficiální stránky.
Odkaz na oficiální stránky klubu naleznete zde.
Odkaz na oficiální facebookovou stránku naleznete zde.

Bohemians Praha 1905 – oficiální stránky
5 (100%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *