Důchody v roce 2017

Důchody v roce 2017

Také vám bylo líto lidí, kteří celý život pracovali, pobírali důchody, který se jim každý rok zvýšil o pár desítek korun? Nechápala jsem své prarodiče, jak dokáží z toho mála vyžít. V letošním roce byla schválena novela zákona, která umožňuje valorizovat důchod až o cca 200 Kč. Pojďme se tedy podívat, jak to vypadá s důchody v roce 2017.

Co znamená pojem „valorizace důchodu“

Valorizace důchodu znamená zvýšení důchodu. Nejčastěji k ní dochází od lednové vyplácené částky.

Valorizace důchodu v roce 2017

Návrh, který pro valorizaci důchodu předala k jednání ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, se setkal s ohlasem a od srpna by mohl vejít v platnost. Jeho dopady by mohli důchodci pocítit on Nového roku, tj. už od lednových vyplácených důchodů.
Jde o to, že o zvýšení důchodu by měla rozhodovat vláda a v případě nízké valorizace důchodů by mohli přistoupit až k 1,7% růstu vyplácené částky, což je umožněno zákonem.

V současné době by měla být ve Sněmovně novela, která by vládě umožňovala vyšší valorizaci, a to až o 2,7 %. Zatím to vypadá, že se důchodcům blýská konečně na lepší časy, tak snad vše dopadne k jejich spokojenosti.4 komentářů u “Důchody v roce 2017”

  1. Důchody by se měly navyšovat lidem, kteří je mají nízké, aby se vyrovnaly těm důchodům vyšším. Proč má někdo 3 tis.Kč a někdo 12 tis.Kč. Každému nebylo dopřáno pracovat v lukrativní sféře.

    Také by mohly být stanoveny minimální výše důchodů, jako stanovena min. mzda. Například 10 tis.Kč a nemuseli by lidé otravovat na úřadech při žádostech o příspěvky na živobytí, bydlení atd.

  2. Někdo má důchod nízký a někdo zase vyšší.Znám několik důchodců s nízkými důchody a to jen pro to,že půlku života nikde nepracovali a ted by chtěli velké důchody a děsně se rozčilují,že má někdo víc,ale zase na druhou stranu znám i ty kteří nepracovali vůbec a důchod mají větší než já,co jsem celý živt, to je 44 roků poctivě pracovala.Docela by mě zajímalo,jak je to možné.Pobírám měsíčně 10 715 kč.Nikdy jsem nebyla na žádné dovolené,protože jsem na to neměla.Byly malé děti.Nepojeduˇani ted,protože na to zas není.Jsou léky,inkaso a na jídlo moc nezbývá.Nad vodou mě drží,že nejsem rozhazovačná a byla jsem v dětství vedená ke skromnosti.Bydlím v malém domku a děsím se toho,až mi odejde nějaký spotřebič a nebo přijde nějaké jiné nečekané vydání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *