Mapy google plánovač tras

Mapy google plánovač tras

Chystáte se na cestu do pro Vás neznámých oblastí ČR nebo i zahraničí? Nechcete utrácet peníze za mapy? Pak pro Vás máme řešení. Mapy Google s možností plánování tras. Skvělý pomocník a rádce na cesty pro domácí plánování v PC nebo třeba na cestách v mobilu.

Mapy google plánovač tras

Spuštění je přitom tak snadné. Stačí otevřít webové stránky www.google.cz a v nabídce najít mapy.
Načte se mapa města a jeho blízkého okolí, ve kterém se momentálně nacházíte, a pracovní okno pro Navigaci. Zde si můžete ověřit třeba provoz na silnicích nebo najít trasy hromadné dopravy.

Plánování trasy google mapy

Nyní se teda pustíme do plánování cesty pomocí Mapy Google. V okně Navigace vybereme možnost Trasa. Zadáme výchozí a cílový bod, vybereme způsob dopravy – autem, veřejnou dopravou, pěšky nebo na kole. Program nám nabídne většinou několik možných cest (hledáme-li automobilovou dopravu), z nichž můžeme vybírat. Rozhodovat se mezi cestami je možné podle předpokládané uvedené délky trasy nebo třeba podle nutnosti platit na trase mýtné. Po kliknutí na vybranou trasu je k rozkliknutí možnost Podrobnosti. Díky této možnosti se na Mapách Google dozvíme, kudy se máme na vybrané trase vydat. V okně se nám ukáží jen základní informace, ale po kliknutí na drobnou šipku, ev. uvedený časový údaj, která se nachází nalevo od uvedené délky trasy každého úseku, rozbalí se nám podrobný popis cesty. Taky nám okno Trasa jízdy umožňuje vytisknout nalezenou trasu, a to buď s mapami nebo pouze s textovým popisem cesty.

Trasa google příklad

Ukážeme si to na následujícím příkladu: jako výchozí bod zadáme Ostrava, cílovým bodem nám budiž Frýdlant nad Ostravicí, možnost autem. Mapy Google nám nabídnou jedinou možnost cesty, a to po R56 a silnici 56, která by nám v ideálním případě při své délce 29,6 km měla zabrat 24 min. Také se dozvíme, že na trase se platí mýtné. Chceme-li nalézt trasu, kde se placení mýtného vyhneme, stačí kliknout na Možnosti trasy, které se nacházejí hned pod cílovým bodem. Zde zadáme, že se chceme vyhnout např. dálnicím a zpoplatněným silnicím a Mapy Google nám nabídnou nové možnosti cesty, tentokrát s našimi upřesněnými požadavky. Cesty jsou sice delší, ale zato bez placení mýtného.
Tato služba může pomoct třeba s plánováním cesty na dovolenou nebo jen s cestováním po městě, chystáte-li se navštívit zákoutí, která neznáte. Ať Vám tedy Mapy Google pomohou a šťastnou cestu.

Mapy google plánovač tras
4 (80%) 6 votes


3 komentářů u “Mapy google plánovač tras”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *