Jak vybrat bazénové zastřešení pro Váš bazén?

bazenove-zastreseni-pro-bazen

Nevíte si rady s tím, jaké zastřešení vybrat? Chcete ušetřit, ale zároveň nechcete příliš slevovat z kvality, protože víte, že se to nevyplácí? Shrnuli jsme pro Vás několik rad, abyste věděli na co si dát pozor. Více v našem článku Bazénové zástřešení pro Váš bazén.

Bazénová zastřešení pro Váš bazén – nejlevněji, akce

V první řadě si rozmyslete, kolik peněz máte na zastřešení bazénu, a zvažte, zda je zastřešení opravdu to, co potřebujete. Pokud často bazén vytápíte elektřinou, můžete díky zastřešení ušetřit, pokud používáte solární panely, s kvalitním zastřešením by se Vám mohla voda přehřívat a snadno budete dosahovat teplot kolem 34-36 stupňů.

Dnes si nebudeme povídat o zastřešení za dva tisíce korun z hypermarketu, kde se jedná o nevzhledný fóliový skleník, který se snadno poškodí.

Konkurence ceny snižuje, a tak je dnes možné zastřešení ve vysoké kvalitě pořídit v cenách kolem 60-100 tisíc, dle velikosti bazénu.

Bazénové zastřešení z bazaru nebo svépomocí

V první řadě si rozmyslete, zda si zastřešení chcete montovat sami a „ušetřit“ tak nějakou korunu. Pokud si necháte zastřešení namontovat a vaše bydlení nemá více jak 350 m2, pak zaplatíte za zastřešení DPH pouze 15% místo 21 %, které byste platili při Vaší vlastní montáži. U 100 tisícového zastřešení se tak jedná o 6 tisíc, což je obvykle cena za dovoz a montáž bez starosti.

Pozor na to, pokud chcete kupovat zastřešení z bazaru! Riziko je velké, buďte proto obezřetní. Prvním problémem je rozměr, který se jednoduše nemusí schodovat s Vaším bazénem a nesedí ani k okolí Vašeho bazénu. Druhým problém je přeprava zastřešení. Většinou je třeba si pronajmout vlek a dostatečně zastřešení ukotvit. I tak ale často dochází k poškození makrolonu, zkroucení profilů atd. Zastřešení na svém původním místě bylo několik let, a tak již nedisponuje plnou pevností. Proto můžete být nepříjemně překvapeni při usazování na místo u Vás doma, kde bude zastřešení velmi drhnout, nebo nepůjde posunovat vůbec.

Dalším oříškem je usazení pojezdových profilů, po kterých zastřešení jezdí. Při původní pokládce byly profily položeny co nejrovněji, pokud se to technikům nepovedlo, pomohly si drobnou úpravou samostatných segmentů zastřešení. Proto, pokud máte doma sice dokonalou rovinu, zastřešení stejně může drhnout. Při pokládce profilů, po kterých zastřešení jezdí si změřte správné rozestupy mezi nimi. Rozdíl 3 mm může být problém. Přeměřte si pojezdy také na uhlopříčku.

Bazénové zastřešení akce – výprodej

Nenechte se také nachytat na různé výprodejové akce zastřešení nebo trvalé slevy v desítkách procent. Ve výsledku je trh celkem srovnaný a rozdíly mezi jednotlivými dodavateli jsou celkem malé (5-10%). Pokud je cenový rozdíl vyšší, ošizena je kvalita, výrobce na zastřešení nikdy nebude prodělávat.

Vybíráme zastřešení

Vybíráme vždy zastřešení s nejvyšším poměrem cena/výkon. Samozřejmě nás vždy tlačí rozpočet, ale někdy je třeba vynaložit malinko větší obnos a získat za to vyšší přidanou hodnotu.

Bazénové zastřešení
Bazénové zastřešení

Na co si dát pozor:

  • Sledujte pevnost zastřešení – zkuste se při prohlídce ukázkového zastřešení opřít o hranu segmentu uprostřed zastřešení. Toto vyzkoušejte u různých výrobců – rozdíly mohou být propastné. Díky tomu se při větší sněhové nadílce plošší zastřešení nepokroutí.
  • Zkuste si zastřešení sami odsunout. Nekvalitní zastřešení jednoduše poznáte podle drhnoucích segmentů nebo pokud zastřešení nedokáže odsunout jeden člověk rukou. Pokud to nejde, segmenty mají nízkou tuhost a kroutí se, což může značit do budoucna problémy. Kolečka taky mohou být nekvalitní.
  • Vybírejte zastřešení s nátěrem – Standartem v dnešní době je eloxovaný hliník – hliníková konstrukce potažená vysoce přilnavou barvou chránící konstrukci. Můžete si tak potom vybrat z více barev. Navíc nedojde k zmatnění hliníku.
  • Sledujte při prohlídce teplotu vody v bazénu. U kvalitních zastřešení se přes léto pohybuje přes 30 stupňů. Po celé jaro by pak měla být nad 20 stupňů a do konce řijna je teplota 20 stupňu také reálná. Pokud bude teplota vody srovnatelná s teplotou vně (pokud zrovna není teplotní šok – včera bylo 15 stupňů, dnes 35) jedná se pravděpodobně o hodně porpustné zastřešení s nízkou izolační schopností. Teplota bývá pod zastřešením vyšší o několik stupňů (neplatí, pokud je venku 35 stupňů, pak už se většinou větrá, aby se voda nekazila).
  • Pokud máte slanou vodu, ptejte se přímo na zastřešení snášející vyšší nároky na nereznutí. Standartní hliník bez úpravy zrezne, i když Vám to může přijít podivné, věřte, že těch bazénů jsou desítky, co znám.
  • Sledujte profesionálnost prodejců zastřešení. Technický výkres s kótami je základ.

Doufám, že jsme Vám přinesli alespoň zákaldní přehled problematiky zastřešení a Váš výběr bude úspěšný. Ať Vám zastřešení slouží mnoho let.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *