FC Hradec Králové – oficiální stránky

FC Hradec Králové – oficiální stránky

Hledáte oficiální stránky východočeského fotbalového klubu Hradec Králové? Pokud ano, my Vám poradíme. Více v článku.

FC Hradec Králové – oficiální stránkyInformace o klubu:

Fotbal a hokej. To jsou dvě sportovní zastoupení, ve kterých východočeský klub vyniká. HC Mountfield Hradec Králové hraje nejvyšší českou hokejovou ligu, naproti tomu FC Hradec Králové hraje nejvyšší českou fotbalovou ligu a právě na tento klub se zaměříme. Přestože hradecký klub není u nás tolik populární a nemá tolik fanoušků, letos slaví jubilejních 110 let od svého založení. Za tuto poměrně dlouhou historii se tomuto skromnému klubu povedlo získat jen dvě cenné trofeje. Tou první byl ligový titul v sezoně 1959/1960 a tou druhou je Český pohár ze sezony 1994/1995.

Kromě těchto trofejí už není historie klubu tolik růžová, za což může především filozofie klubu, která je postavená hlavně na mládeži. Jednoduchým příkladem je například Václav Pilař, který se právě přes východočeský klub dostal až do prestižní Ligy mistrů, kde se mohl měřit s těmi nejlepšími hráči na světě. V současnosti tedy jen málo koho překvapí, že hradecký klub neustále putuje mezi první a druhou ligou. V tuto chvíli hraje nejvyšší českou ligu, ovšem záchrana se zdá být jako nedostižitelný cíl, takže v příští sezoně pravděpodobně uvidíme Hradec ve druhé lize, kde bude opět bojovat o postup mezi elitu.

Votroci svá domácí utkání hrají na typickém stadionu, který nese název Pod lízátky a to kvůli obrovským světlům, které symbolicky připomínají lízátka. Ačkoliv stadion vypadá všemožně, jen ne moderně, vedení města už poměrně dlouhou dobu plánuje jeho přestavbu na moderní stadion s kapacitou větší než deset tisíc sedadel.  Hlavním trenérem je Bohuslav Pilný, který v minulosti jako hráč několik let oblékal dres Hradce.

Oficiální stránky klubu:

Oficiální stránky východočeského klubu existují. Mimo jiné zde naleznete aktuální články, kterých je zde opravdu hodně. Chybět nemůžou ani základní údaje o klubu, fotogalerie, statistiky a samotný přehled nadcházejících zápasů. Dále zde naleznete videa pořízená ihned po zápase s jednotlivými hráči či trenéry.

Odkaz na oficiální stránky klubu naleznete zde.

Odkaz na oficiální facebookovou stránku naleznete zde.

 

 

 

FC Hradec Králové – oficiální stránky
5 (100%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *