Cestování se zavazadly po Evropě

V dnešní globalizované době je čím dál častější, že trávíme nějakou část svého života v zahraničí, ať už na studijním pobytu, stáži či se stěhujeme za lepší prací nebo zahraniční láskou. Také jsme ale čím dál tím víc vázáni na materiálno a je tedy pravděpodobné, že se nebudeme stěhovat pouze my, ale i spousta našeho majetku. Otázka, jak nejefektivněji přestěhovat své nejnutnější živobytí po Evropě, je aktuální pro hodně z nás.

Cestování se zavazadly po Evropě

Letadlo nebo autobus

U zavedených aerolinek je zpravidla v ceně přeprava i kufru s váhou okolo 20 kg, s čímž nějaký ten měsíc na místě vydržíte. Horší je, pokud máte omezený rozpočet a vyrážíte s nízkonákladovou společností. Ty vám bez příplatku kufr nedovolí třeba žádný nebo příruční, příplatek za patnáctikilový kufr se pohybuje podle sezóny a destinace kolem 50 EUR. V autobuse je situace trochu jiná, se Student Agency můžete mít zdarma jedno zavazadlo a za příplatek až celkem pět + 1 příruční. V Eurolines dokonce 2 zdarma o celkové váze 60 kg. Avšak pozor, cena lístk na autobus může převyšovat akční cenu letenky i s přikoupeným kufrem, navíc komfort je i v moderních autobusech kvůli dlouhému sezení nižší. Mnozí z nás pamatují, kdy babička posílala tašku s kompoty po řidiči autobusu. Tohoto se však na mezinárodní lince nedočkáte. V přepravních podmínkách je doprava nedoprovázeného zavazadla zakázána.

Ideálním řešením se může jevit cesta s nízkonákladovou aerolinkou bez zavazadel, která se dopraví jiným způsobem.

Auto

Nejpřímočařejší řešení je samozřejmě auto. Často však tento problém řeší právě lidé, kteří auto nemají, nebo se nebude stěhovat s nimi. Určitě se však vyplatí předem počítat s návštěvou kamarádů či příbuzných, kteří autem dorazit mohou, a předem je zaúkolovat dopravou části majetku. Na příklad cesta Praha – Brusel se dá stihnout za 7 hodin a s běžnou spotřebou vyjde zhruba na 1500 Kč.

Spolujízda

Pokud přes známé a rodinu nevede cesta, nabízí se využít rozšířených portálů s nabídkou spolujízdy. Na internetových stránkách si najdete člověka, který jede po vaší trase, a jednoduše se s ním domluvíte, zda sveze vás a nějaký ten kufr. Samozřejmě flexibilita je trochu nižší a vše záleží na ochotě inzerujících.

Přepravní společnosti

Pro soukromé osoby se zasílání věcí přepravní společností příliš nevyplatí, protože je navrženo např. pro exportní firmy apod. Platí se za kilo a objem a často jsou stanoveny speciální podmínky na obal, což pro soukromou osobu přepravu prodraží a zkomplikuje.

Cestování se zavazadly po Evropě
5 (100%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *