Účesy pro ženy staršího věku

ucesy-pro-zeny-starsiho-veku

Každá žena, bez rozdílu věku, chce být pro muže přitažlivá, k čemuž využíváme svůj zevnějšek. Jistě muži mohou namítat, že zmalovaná barbína s nevymáchanou pusou je neokouzlí, ale uznejme, že pokud žena není zajímavá zvenčí, většina mužů se za ní ani neohlédne, byť srdíčko a úmysly má sebelepší. Ke zlepšení zevnějšku využíváme služeb kadeřníků, kosmetiček, dále řada žen navštěvuje manikůru a pedikůru,různé masáže, solária, výživové poradce a řadu dalších institucí, v nichž utrácí peníze. V následujícím článku si probereme kadeřnické služby, které hojně využívají i starší dámy, proto tedy dnešní článek s názvem Účesy pro ženy staršího věku.

Vlasy

Jak stárne člověk, stárnou i vlasy a jejich vzezření se mění. Vlasy lecco napoví o našem životním stylu.

Struktura vlasu

Vlas, jehož základní složkou je keratin, má dvě části, a to:

  • kořen vlasu – pod pokožkou – nejhlubší část se nazývá vlasová cibulka , která je obalena vlasovými pochvami
  • stvol vlasu – nad pokožkou – má 3 vrstvy (kutikula, kortex a medula)

Návykové látky ve vlasu

Tento odstavec považujte pouze za zajímavou informaci k článku.

Roku 1982 byla poprvé uznána u soudního procesu v USA analýza vlasu. Pokud jste chronickým nebo jen rekreačním uživatel drog, jejich stopy zůstávají ve vlasech. A jak se tam dostanou? Difuzí z krve, potu či mazu během 3 fází růstu vlasu – anagen, catagen a felogen.

Věk je jen číslo

Michael Collins pronesl:

Muž je tak starý, jak se cítí, žena je tak stará, jak vypadá.“

I ženy v pokročilejším věku mohou stárnout s grácií a zároveň vypadat o pár let mladší. Vždyť věk je jen číslo…. Jak na to? Navštivte kadeřnictví a změňte účes.

Účesy pro ženy staršího věku

Ženy po 40 letech

Ženy po čtyřicítce by měly přizpůsobit svůj účes stavu vlasů. Pokud máte vlasy zdravé a lesklé, můžete zvolit delší vlasy.

Rovné a jemné vlasy, k tomu nápadný obličej? V tom případě byste měla volit spíše kratší sestřih.

Pro ženy tohoto věku není zcela nejvhodnější volbou silná ofina, natupírované vlasy, abnormálně krátké sestřihy či ozdoby do vlasů.

Čistě blond nebo sytě černá barva vlasů nabuzují dojem tvrdých rysů v obličeji, proto jsou vhodnější různé odstíny hnědé. Pokud má vaše přírodní barva vlasů tmavší odstín, pak je můžete oživit světlejším odstínem téže barvy.

Ženy po 50 letech

I po padesátce může žena vypadat působivě. Zvolený účes by však měl být úměrný věku, aby vám zbytečně několik let nepřidal a zároveň nevypadal spíše komicky.

Potkávám jen malé množství žen staršího věku, které uznávají přírodní barvu vlasů i po zešedivění. Pokud i vy zvažujete obarvení šedých vlasů, jsou vhodné spíše světlé teplé barvy.

Z českých známých osobností, které uměly nosit šedý odstín vlasů, mi na mysli vyvstala např. Stella Zázvorková (obrázek převzat ze stránek autogramy.blgz.cz).

ucesy-pro-zeny-starsiho-veku-stella-zazvorkovaNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *