Stěhování psů

Poruchy štítné žlázy u psa

Stěhování je náročná věc, člověk je pod tlakem, zažívá plno stresu a nejinak je tomu i u jeho čtyřnohého mazlíčka, ať už je to pes, kočka nebo třeba fretka. Celý tento článek se bude zabývat stěhováním psů.

Stěhování psů

Pes si uvědomuje, že se něco děje – balí se krabice, páníček mu nevěnuje takovou pozornost jako vždy… Ale i přesto mu můžeme tento proces usnadnit.

Před stěhováním bereme na návštěvy nového bydlení miláčka s sebou, necháme ho prošmejdit celý byt/dům, projdeme se s ním po okolí… V den D mu pak nepřijde prostředí až tak neznámé, byť nejistotu pocítit může.

Krabice jsou již naskládané v autě a můžeme tedy vyrazit. Základ je nic a nikoho nezapomenout.

Před samotnou jízdou do nového prostředí psa raději nekrmíme, aby mu nebylo špatně.

Víme-li z dřívějších zkušeností, že váš miláček špatně snáší cestování, je na zvážení použití uklidňujících prostředků, které vždy konzultujte s veterinářem. Je-li cesta zdlouhavější, máme připravenou misku, čerstvou vodu, nějakou hračku. Neměli bychom opomíjet potřeby našeho miláčka, takže děláme při delší cestě zastávky, na kterých ho trochu vyvenčíme, protáhneme a dáme mu napít. Celou dobu jej uklidňujeme vlídnými slovy, snažíme se jej ukonejšit.

Akorát jste zaparkovali před svým novým bydlištěm, chystáte se vybalovat a už si představujete, kam která věc přijde, jak uděláte kolaudaci domova s přáteli… Ale co s Vašim miláčkem po příchodu? Tomu se v novém domově musíme věnovat nejdříve. Sice bude mít fůru práce s prozkoumáváním prostředí, které mu sice nepřijde díky dřívějším návštěvám tak zcela neznámé, ale dejte mu čas. Hlavně musíte zjistit, zda na zemi neleží nějaké kabely, střepy a další věci, které by mohl pes poničit nebo o něž by se mohl poranit. Během prozkoumávání mu vybalte jeho věci – pelech, hračky, misky – nalijte mu vodu, po cestě rád uvítá nějaké to osvěžení, můžete mu nabídnout nějaký pamlsek.

S jídlem je dobré dodržet pejskův pravidelný režim

Pokud jí normálně v době, než jste vyrazili na cestu nebo během ní, nabídněte mu i jídlo.
Dost pejsků přesun snáší špatně, hlavně, když jsou sami v cizím prostředí. Začínají výt, ničí vybavení domácnosti…. tomu je třeba je odnaučit a je to běh na dlouhou trať. Ale rady jak na to najdete na různých fórech věnovaným právě psím miláčkům.
Ať se Vám i Vašemu pejskovi v novém prostředí líbí.

Stěhování psů
5 (100%) 4 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *