Příznaky těhotenství v prvních dnech

priznaky_tehotenstvi_v_prvnich_dnech

Nejste si jistá, zda nejste těhotná? Měla přijít menstruace již před několika dny? Vše potřebné najdete v našem článku příznaky těhotenství v prvních dnech.

Příznaky těhotenství v prvních dnech

90% žen okolo 30. roku života řeší otázku rodičovství. V dnešním uspěchaném světě si žena zpočátku nemusí těhotenství ani všimnout. Je to naprosto individuální protože, každá žena je jedinečná. Přesto nám příroda vychází vstříc a v tomto citlivém období se nás ženy snaží upozornit na právě probíhající změny v našem těle. Určitě byste nevěřili, že ve většině případů zubní kartáček je rychlejší než těhotenský test. Je to tím, že tělo vytváří hormon zvaný pod zkratkou hCG, který má za úkol působit na žluté tělísko, které pak ve velkém množství uvolňuje estrogeny a progesteron zabraňující příchodu menstruace a tvoří základ placenty. Tudíž se nám začne rychle měnit chuť a jsme citlivější na různé pachy. Kartáček v tomto případě hraje úlohu ve změnách chuti, stačí ho přiložit do úst a začne nám být podezřele nevolno, i to může být jedním z mnoha příznaků těhotenství.

Dalším zcela zásadním příznakem je ztráta menstruace a to téměř po dobu 9 měsíců. Existují však i případy, kdy ženy menstruují v průběhu těhotenství. Velkým signálem, který naše tělo vydává je silná únava. Nastávající maminky tím upozorňuje, že by měly zvolnit tempo a odpočinout si. Odpočinek je totiž velmi důležitý pro vývoj a růst plodu. Měly byste naslouchat Vašemu tělu a v nejbližší době si naplánujte termín kontroly u Vašeho gynekologa. Lékaři odborníci Vás a Vašeho budoucího potomka poté budou po dobu celého těhotenství pečlivě hlídat, aby bylo vše v pořádku.

Příznaky těhotenství v prvních dnech
5 (100%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *