Pes z útulku

 

Ať už jste založili rodinu nebo jste tzv. single, je možné, že toužíte po zvířecím společníkovi. Zvažujete všechna pozitiva/negativa, své možnosti, které můžete svému novému společníkovi poskytnout… a vy se rozhodnete, že si pořídíte psího kamaráda. Jenže nemáte finance na psa z chovné stanice a zvažujete možnost vzít si psa z útulku.pes z útulku

Předsudky

Psi z útulku jsou opředeni řadou mýtů. Je všeobecně vžito, že v útulcích se mají vyskytovat psi nezvladatelní, konfliktní či s pohnutým osudem. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. I v útulcích můžete narazit na psa, kterého dal majitel do útulku z důvodu složité životní situace, psi se ocitají v útulku kvůli úmrtí majitele a nemožnosti okolí se o něj postarat, někteří skutečně pocházejí z množíren či jsou odejmuti pro týrání majitelem. Někteří se zaběhnou, u jiných majitel neodhadl temperament zvířete a nezvládl jej.
Můžete narazit na psy rozličného věku, pohlaví a plemen. Můžete vybírat mezi různými velikostmi, od čistokrevných psů po křížence.

Jak postupovat při výběru psa z útulku

Pokud zvažujete psa z útulku, je ku prospěchu, když vás pracovníci pustí ke kotcům, kde jsou umístění psi. Nedejte však na lítost, vybírejte srdcem, ale i rozumem. Každý útulek psy venčí, tak se domluvte s pracovníky útulku, že byste si vyhlédnutého psíka vyvenčili, pohráli si s ním… To vše proto, abyste jej poznali v akci. Taky se hodně ptejte pracovníků útulku. Ti vám mohou mohou poskytnout velmi cenné informace ze života psa, ohledně jeho zdravotního stavu, stravovacích návyků, chování venku apod. Také vy byste měli být dotazováni na podmínky, které psovi můžete nabídnout.

Vítej doma

Už jste přivezli psa domů a je třeba mu pomoci si přivyknout na nový domov, nové pánečky a být mu nápomocen, aby zapomněl na starý život, ev. prožitá příkoří a utrpení. Je potřeba psovi vymezit hranice a být v jeho výchově důslední. Nedejte na vnitřní pocit „vždyť je to chudáček z útulku…“ Mohlo by se vám stát, že pes vycítí příležitost a bude se chtít stát vůdcem smečky. A to přeci nechcete.
Naučte ho základní povely, hygienickým návykům a pravidlům, která platí u vás doma.

Většina psů z útulku vám bude nesmírně vděčná, že jste jim dali šanci začít nový život a náležitě vám to svou láskou oplatí.

Pes z útulku
5 (100%) 1 vote


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *