Pelíšky pro psy v akci

Kvalitní spánek je důležitý nejen pro lidi, ale i zvířata. Vždyť spánek posiluje tělo i mysl. My se v tomto článku podíváme na pelíšky pro psy v akci.

Pelíšky pro psy v akci
Pelíšky pro psy v akci

Jak vybrat vhodný pelíšek pro psa

K výběru pelíšku by měl každý majitel psa přistupovat individuálně. Abyste pořídili vhodný pelíšek pro vašeho psího kamaráda, je třeba vzít v úvahu několik hledisek a najít mezi nimi ten nejlepší kompromis. Především byste měli mít jasno, na které místo chcete pelíšek umístit, požadovanou velikost, materiál, návyky psa a v neposlední řadě i zdravotní stav psa.

Místo pro pelíšek

Budete požadovat jiný pelíšek v případě, že pes bude přespávat v chladné/vytápěné místnosti. Pokud plánujete, že pes bude spát venku, v chladnějších prostorech, je vhodné zvolit spíše pelíšky s vyššími kraji, které mu poskytnou trochu ochranu před chladem. V současné době je možné zakoupit i pelíšky uzavřené, ve tvaru různých přístřešků. Pokud jste se rozhodli zvolit místo pro spaní vašeho psího kamaráda v teplejších prostorech, jeví se jako vhodné pelíšky ve tvaru polštářů nebo různé deky.

Velikost pelíšku

Pokud jste si pořídili štěně, je třeba počítat s tím, že pelíšek bude třeba časem vyměnit. Pelíšek by měl být dostatečně prostorný, pro psa pohodlný a útulný. Každý pes má svoji oblíbenou polohu na spaní, proto je nejlepší tuto polohu vašeho mazlíčka vypozorovat. Je zapotřebí, aby se pes v této poloze do pelíšku vešel,a když mu přidáte pár centimetrů na každé straně k dobru, bude vám za to vděčný.

Materiál pelíšku

Toto kritérium pro výběr má souvislost s místem, kam plánujete pelíšek umístit. Pokud jste se rozhodli pro psa s venkovním odchovem, nedoporučujeme materiál, který se brzy ušpiní, ale spíše do jisté míry materiál snadno omyvatelný, např. koženka. Pro psa v bytě, u něhož dbáte na čistotu kožichu a tlapek, není problém s bavlněným či plyšovým pelíškem.
Porovnejte si nejvýhodnější ceny na Heurece.

Psí návyky

Je váš pes spíš samotář nebo vyhledává kontakt s vámi? Je to strašpytel každým coulem? I k této skutečnosti je třeba přihlédnout při výběru vhodného pelíšku.

Psův zdravotní stav

Zdravotní potíže nemíváme jen my, ale nevyhýbají se ani našim psím miláčkům. Ať už jde o projevy stáří nebo jiné zdravotní neduhy, je třeba je mít na paměti při volbě pelíšku. Na trhu jsou k dostání různé speciální ortopedické matrace pro psy, které poskytují určitý komfort pro jejich klouby.

Seznámení s pelíškem

Není ničím neobvyklým, že má pes k novému pelíšku nedůvěru. Dejte mu čas pro seznámení. Pro začátek mu do pelíšku můžete dát vaše starší tričko, nevyprané, ale nasáklé vaším potem, ev. deku, se kterou již pes přišel několikrát do styku a není mu neznámá.

Pelíšky v akci

K nákupu psích pelíšků můžete použít kamenné obchody, ale je možnost využít i internetové obchody.
Následující odkazy nejsou sice pro pelíšky v akci, ale zato díky nim porovnáte ceny a vyhledáte nejlevnější obchody.
Porovnejte si nejvýhodnější ceny na Heurece.1komentářů u “Pelíšky pro psy v akci”

  1. ahoj,
    budem mit brzy pejska a vybrat nejaky „normalni“ pelech je fakt hruza. Nikde nic neni a co se nam libi, tak stoji od 2tisice a výš…:/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *