Orli Znojmo – oficiální stránky

Orli Znojmo – oficiální stránky

Zajímáte se o českou hokejovou stopu v Evropě? Patříte mezi fanoušky moravského klubu a hledáte oficiální stránky? Potom jste na správné adrese.

Orli Znojmo – oficiální stránkyInformace o klubu

Je velmi nepravděpodobné, že každý fanoušek ledního hokeje bude znát hokejový klub Orli Znojmo. Ono se není ani čemu divit, jelikož tento zprvu chudý klub, který hrál na úrovni okresního přeboru, se postupem času dopracoval až do nejvyšší profesionální hokejové ligy v Rakousku.

Zásadní zvrat ve vývoji a růstu klubu přišel v roce 1993, kdy do klubu vystoupil Jaroslav Vlasák, jenž do klubu přinesl především finanční prostředky, se kterými mohl tento neznámý hokejový klub pomýšlet daleko výš, než jen na okresní přebor. Následoval postup do 2. ligy a díky úspěšné baráži i postup do 1. ligy. Od roku 1999 už byl klub součástí Extraligy, kde se mohl měřit s těmi nejlepšími týmy. V nejvyšší soutěži vydržel moravský klub až do roku 2009, tehdy totiž přišel o licenci na Extraligu a klub HC Znojemští Orli byl minulostí. Naštěstí v té době byl ihned založen současný klub Orli Znojmo.

Poté, co klub opět sestoupil do 1. ligy, se vedení rozhodlo ukončit působení v českém hokeji a vydat se do rakouské ligy, kde Znojemští Orli hrají již čtvrtým rokem nejvyšší rakouskou ligu Erste Bank Eishockey Liga. Za celou bohatou historii prošlo klubem několik významných hráčů, mezi které patří například Jiří Dopita, Martin Havlát, Patrik Eliáš, Tomáš Vokoun nebo Karel Rachůnek.

Oficiální internetové stránky

Oficiální Znojemské stránky hokejového klubu určitě existují. Naleznete zde informace o klubu, aktualizované sestavy nebo sekci s mládeží, která je opravdu obsáhlá. Naleznete zde také možnost koupení vstupenky na nadcházející zápas Orlů či aktuální informace o českém národním týmu. Logicky zde nemůže chybět ani možnost přepnout stránku do Němčiny.

Odkaz na oficiální stránky klubu naleznete zde.
Odkaz na oficiální facebookovou stránku naleznete zde.

 

Orli Znojmo – oficiální stránky
5 (100%) 4 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *