Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení

Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení

Hledáte občanský zákoník platný od 1.1.2015 ke stažení online? My ho pro Vás máme v aktuálním zněním.

Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení

Od roku 2014 platí nový občanský zákoník. Došlo ke kompletnímu přepracování starého zákona z roku 1964, který ale za tu dobu prošel řadou novel. K 1.1.2015 nedošlo v očanském zákoníku k žádným úpravám. Níže je online verze v pdf ke stažení.

Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení

Odkaz na nový občanský zákoník:
Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení

Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení
3.33 (66.67%) 9 votes


15 komentářů u “Občanský zákoník od 1.1.2015 ke stažení”

 1. Mám právo žádat po bance písemné vysvětlení nepochopitelné manipulace. Převádím účet k jiné bance a stará/Česká spořitelna/ mi neprovedla platbu i když tam peníze byly. Teď mi běží úroky z prodlení.
  Děkuji

 2. Mám dotaz mám 2 děti na obě je uvalena exekuce do jaké míry můžou exekutoři vymáhat zaplacení po mě jako po matce děkuji

 3. Mám syna . Je mu 36.roků. Od svých 17.ti let páchá trestnou činnost,je stále zavřený.Kdyžje na svobodě ,bere drogi ,nás psychicky vydírá ,ale i vždy i okrádá.My s manželem jsme mu vždy podali ochrannou ruku.Naposeledy nás zase okradl.Chceme ho vydědita udelat za vším jednou provždy tečku.

 4. Sousedova betonová zídka stíní náš pozemek,je vysoká 2 metry,a je sice postavena na jeho pozemku , ale bez předchozího upozornění, co stím. A betonové panely ze kterých je zhotovena při větru rezonují.
  Můžeme žádat o snížení výše uvedené zídky.

  1. Náš soused místo sečení trávy,používá chemický postřik ,podotýkám,že jde o velký rozsah takto zasaženého pozemku ,kočkám slézají chlupy a mají zažívací potíže . Může tímto způsobem se zbavovat travního porostu.

 5. Jsem odběratelem vody a napojen na kanalizaci. Mám i vlastní zdroj
  vody. Dodavatel mě vyzval k podpisu nové smlouvy o odběru,kde
  podle zák. 275/2013 mě určil směrním číslem platbu za stočné
  nikoliv podle doposud odebrané vody.Stím je nutmo souhlasit ,
  ale dále chce provést úhradu stočného dle novely zákona zpětně
  3 roky, kdy platila stará smlouva účtující stočné dle odběru vody.
  Ptám se má na tuto úhradu nárok ?

 6. Po písemném zrušení služeb Wi-fi, 14 dnů před ukončením měsíce, mě sewecom upozornil že ještě musím platit za služby, které nechci. další 3 měsíce . Má na to právo?

 7. Mám právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů? Smlouva byla uzavřena na předváděcí akci v místě určeném k podnikání. Jedná se o nákup na splátky a zboží bude dodáno až po uhrazení všech splátek.

 8. Potřeboval bych poradit pokud uzavřu úrazovou pojistnou smlouvu a i zaplatím. Mám právo na úraz pokud jsem neobdržel dopis o zamítnutí ? Platba musela být zaplacena než byla smlouva platná a po úrazu jsem neměl nárok na nic ani na včasné vrácení peněz od pojišťovny děkuji za odpověď Uldrich

 9. Dobrý den, chtěla jsem se optat jaká je lhůta k odstoupení od smlouvy u koupi bytu. Chtěla bych vrátit byt původnímu majiteli, který nám zatajil vadu, která se nedá vyřešit. A ohrožuje nás to na zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *