Muzikál Kleopatra

Muzikál Kleopatra

Píše se rok 48 př. n. l. Caesar poráží Pompeia a vstupuje do Alexandrie. Egyptu vládne 14letý Ptolemaios, který má sourozence, mezi nimi i Kleopatru, jejíž osud muzikál vypráví. 

Muzikál Kleopatra

Kleopatra touží po moci, nechává se odnést před Caesara, který se do ní zamiluje. Ta mu porodí syna Ceasiriána a spolu s Caesarem se dopraví do Říma. Řím Kleopatrou opovrhuje, po neshodách Caesara se senátory dochází k Caesarově vraždě a Kleopatra utíká. V Římě dochází k nepokojům, nejeden Říman touží vládnout Římu. Kleopatra se setkává s přítelem Caesara – Octavianem, který se do ní zamiluje, ale v Římě je oženěn s jinou ženou. Aby si Kleopatru naklonil a odčinil, co zapřičinil, žení se s ní a Ceasarián se stává následovníkem trůnu Egypta. V Římě jsou znepokojeni, vyhlašují válku Egyptu. Octavianus dostává falešnou zprávu o smrti Kleopatry a nalehne na meč. Není mrtev, jen těžce raněn. Odnesou jej, naposledy vydechne vedle Kleopatry. Kleopatra se nechává v nestřežené chvíli uštknout kobrou a umírá.

Hudba k muzikálu Kleopatra pochází od hitmakera Michala Davida, režie se ujal Filip Renč.

Muzikál Kleopatra obsazení:

Kleopatra – Kamila Nývltová, Radka Fišarová, Alžbeta Bartošová

Caesar – Daniel Hůlka, Marian Vojtko

Marcus Antonius – Josef Vojtek

Octavia – Zdenka Trvalcová, Alžbeta Bartošová, Lucia Molnárová

Octavianus – Tomáš Trapl, Bohouš Josef

Ptolemaios – Josef Vágner

a další.

Muzikál Kleopatra vstupenky a lístky:

Předprodej vstupenek je možný osobně na pokladně divadla Broadway, online rezervace pomocí portálu www.ticket-art.cz, www.ticketportal.cz, www.ticketpro.cz. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 750 Kč.

Sama jsem měla možnost toto představení zhlédnout a byla jsem nadšena. Snad budete i  vy, pokud se na představení vydáte.

Muzikál Kleopatra
5 (100%) 5 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *