Levné notebooky do 4000kč

levne-notebooky-do-4000kc

Sháníte levný notebook? Přinášíme Vám osvědčené tipy, jak získat ten nejlevnější!
Více v našem článku Levné notebooky do 4000 Kč.

Levné notebooky do 4000 Kč

Nejprve je nutné se rozhodnout, jestli sháníte nový nebo starý notebook, obojí má svoje výhody i nevýhody.

Vybrali jsme pro Vás levné notebooky do 4000kč na heurece, více zde.


Nový notebook

U nového notebooku máte téměř jistotu, že notebook je nepoškozen a případně se na něj vztahuje dvouletá záruka. Při koupi přes internet navíc máte čtrnáctidenní záruku vrácení peněz bez jakéhokoliv uvedení důvodu. Sehnat levný notebook do 4000 korun je celkem složité a je otázka, proč chcete tak levný notebook. Je jasné, že cena bude něčím vykoupena a to kvalitou. U takto levného notebooku můžeme očekávat jen to nejzákladnější vybavení a často se stává, že notebook obsahuje slabou součást (například malou paměť RAM) která pak celý notebook zpomaluje. Hodně lidí nad tímto mávne rukou, ale notebook může po několika měsících fungování být již hodně pomalý, a tak vás často čeká přeinstalovaní operačního systému. Často takto levné notebooky obsahují tzv. „kurvítko“, tedy slabou součástku, která by se měla rozbít nedlouho po vypršení zárukym a oprava této součástky je velmi drahá.

Ruku v ruce s cenou jde velikost monitoru na notebooku, čím menší, tím levnější, zvažte ale nejdříve na co bude notebook používán.Jedenácti palcový a menší monitor opravdu není to pravé pro vaši dceru nebo syna do školy, akorát si na tom zkazí oči, takto velký notebook je na cesty, neplánuje se, že na něm bude uživatel pracovat mnoho hodin denně.

Vybrali jsme pro Vás levné notebooky do 4000kč na heurece, více zde.

Starý notebook

Druhou variantou je pořídit si starší notebook z druhé ruky. Možností je mnoho, od serverů jako je sbazar.cz, bazos.cz přes aukro, či známé. Nevýhodou nákupu na bazaru je skutečnost, že můžete kupovat počítač s nějakou skrytou vadou, která se projeví klidně i několik dnů po zakoupení. Na druhou stranu můžete ušetřit spoustu peněz, a co si budeme nalhávat, nový notebook za 4000 korun pravděpodobně vydrží stejně dlouho jako nějaký starší model, jehož pořizovací cena mohla být například 15000 korun.

Před koupí si zkuste o prodejci najít nějaké informace, zda je férový, zda prodává slušné věci. Pokud vidíte, že dotyčný prodává 10 dalších notebooků, pravděpodobně se jedná o překupníka, který má například zastavárnu nebo notebooky nakupuje v dražbách. Takový prodejce dokáže umně skrýt vady notebooku a nafotit ho tak, aby například totálně prasklý kryt nebyl vidět, do popisku pak uvede naprasklý kryt a je v zásadě z obliga. v tomto má portál aukro výhodu, že vidíte u pravidelného prodejce hodnocení minulých zákazníků.

Vybrali jsme pro Vás levné notebooky do 4000kč na heurece, více zde.

Držíme Vám palce při výběru notebooku a pokud máte nějaký dotaz, nebojte se na nás obrátit v diskusi o levných noteboocích do 4000 korun pod článkem.

Levné notebooky do 4000kč
5 (100%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *