Kde a kdy žádat o rodičovský příspěvek?

Kde a kdy žádat o rodičovský příspěvek?

Kde a kdy žádat o rodičovský příspěvek? Posbírali jsme pro Vás všechny nutné informace o tom, kam jít žádat a co je k tomu potřeba.

Kde a kdy žádat o rodičovský příspěvek?

Blíží se Vám termín porodu, často je Vám nevolno a ještě musíte řešit problémy s tím, kde a kdy žádat o rodičovský příspěvěk? My Vám rozumíme a proto nabízíme krátký přehled, který Vám mnohé usnadní.

Kde?

O rodičivský příspěvek se žádá na Úřadech práce, přesněji na jeho části věnující se dávkám státní sociální podpory. Pokud nevíte, kde se Váš úřad nachází, zkuste si zadat do vyhledávače „Úřad práce“ spolu s názvem nejbližšího většího města.

Kdy?

Nárok na přiznání rodičovského příspěvku Vám vzniká dnem narození dítěte, teoreticky tak můžete jít žádat na úřad ještě ten den (nebo spíše Váš muž). Problémem ale je, že potřebujete rodný list dítěte, který hned u porodu nedostanete.
Je tedy třeba počkat až Vám dorazí domů. Následně sebou na úřad vezměte osobní průkaz (občanský průkaz), rodný list dítěte, formulář s žádostí (ten Vám vydají i na úřadu a můžete ho vyplnit na místě) a potvrzení o příjmech (resp. o vyměřovacím základu, resp. potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku).

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti v diskusi pod článkem.

Kde a kdy žádat o rodičovský příspěvek?
2.33 (46.67%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *