Jak a kdy na „technickou“ kontrolu – STK a měření emisí – cena

Jak a kdy na "technickou" kontrolu - STK a měření emisí - cena

Máte mototvé vozidlo a slyšeli jste, že někdy musíte na technickou? My Vám poradíme, jak vše probíhá a kdy na technickou jet. Více v našem článku Jak a kdy na „technickou“ – STK a měření emisí – cena

Jak a kdy na „technickou“ kontrolu – STK a měření emisí – cena

Pokud jste si zakoupili nový vůz, na technickou kontrolu a měření emisí můžete jít až za čtyři roky. Pokud již Váš vůz absolvoval první technickou a meření emisí po čtyřech letech, musíte pak chodit každé dva roky.

Pro nová vozidla platí povinnost absolvovat technickou a měření emisí po čtyřech letech, poté každé dva roky

Nevíte, kdy Vám končí technická?

Informace o tom, kdy Vám končí platnost minulého měření emisí a STK najdete jednoduše. Prvním místem, kde hledat je zádní podznávací znáčka (SPZ) Vašeho vozidla. Máte na něm nalepenou červenou a zelenou nálepku a na nich je proštípnuté datum pro další prohlídku. Od roku 2015 se lepí již jen červená nálepka.

Pokud chcete znát datum naprosto přesně, stačí se podívat na Velký technický průkaz a na něm na přední straně úplně dole jsou napsané všechny technické prohlídky dosud absolvované.

Dopravní nehody dnes a včera – online zpravodajství!

Hledáme kam na technickou

Pro najití stanice STK, stačí vyhledat nejblížší stanice na googlu nebo na seznamu a informovat se o otevírací době. Pokud jste hodně nerozhodní, radši si tam i zavolejte pro ujištění ceny a dalších podrobností.

CO s sebou na technickou – STK a emise

S sebou si vemte velký technický průkaz, malý technický průkaz a dostatek peněz. Dobré by bylo vzít s sebou i vozidlo, na kterém má být kontrola provedena :)

Cena za technickou – STK a emise – ceník

Sám jsem byl dnes na technické kontrole v Pardubicích (březen 2015) a platil jsem 450 korun za měření emisí a 600 korun za technickou kontrolu. Mám benzínový motor, u dieslového se cena liší. Pokud máte motocykl, absolvujete pouze technickou kontrolu, která stojí kolem 350 korun.

Jak probíhá technická kontrola?

K tomu, jak probíhá technická kontrola Vám můžu poskytnout pouze moje osobní zkušenosti. Rád jezdím na technickou ráno, kdy tam ještě nikdo není, nečekám pak. Donesu VTP a MTP na recepci a řeknu, o co mám zájem, zaplatím za emise a pokračuji na měření emisí. Správně byste měření emisí měli absolvovat s zahřátým motorem, emise jsou pak nižší (před kontrolou ujeďte 5-10 km) Po zapsanání stavu tachmetru technikem dojde k napojení měřidla na výfuk a měří se ve dvouch polohách – volnoběh a 3000 otáček. Poté dostanete potvrzení (pokud projdete) a jdete zpátky na recepci, kde zaplatíte i za STK, následně jedete dovnitř, dojde k prohlednutí vozidla zespodu, kontrole hnací nápravy. Měření geometrie kol, kontrole brz na jednotlivých nápravách. Nakonec pak kontrola všech světel.

Hodně štěstí !

Jak a kdy na „technickou“ kontrolu – STK a měření emisí – cena
4.5 (90%) 6 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *