HC Dukla Jihlava – oficiální stránky

HC Dukla Jihlava – oficiální stránky

Hledáte oficiální stránky hokejového klubu HC Dukla Jihlava? Pokud ano, my Vám poradíme. Více v článku.

HC Dukla Jihlava – oficiální stránky

Informace o klubu:

Jakmile se řekne pojem HC Dukla Jihlava, především mladým lidem toto spojení nic neřekne, jelikož tento dvanáctinásobný mistr nejvyšší československé soutěže, se do historie hokeje zapsal již v minulém století. Díky dvanácti titulům je jihlavský klub historicky nejúspěšnějším českým hokejovým klubem.

Tento původně armádní klub vznikl v roce 1956, kdy do mužstva nastupovali českoslovenští hokejisté k výkonu základní vojenské služby. Přesto tento klub získal deset let od svého založení svůj první titul, čímž prakticky nastartoval úctyhodnou sérii, která nebrala konce. Jihlavskému mužstvu se totiž první titul povedlo obhájit hned pětkrát za sebou. O vzestup jihlavského hokeje se zasloužili hlavně bratři Holíkové a Josef Augusta.

Zlatá éra jihlavského hokeje skončila na přelomu tisíciletí, kdy většina významných hráčů odešla za hokejem do zámoří. Mezi takové hráče patřil například Dominik Hašek, Roman Čechmánek, Jiří Dopita nebo Martin Procházka. V současné době hraje Dukla Jihlava 1. českou hokejovou ligu, kde pravidelně bojuje o postup do nejvyšší soutěže. Své domácí zápasy hráči hrají na Horáckém zimním stadionu, který se pyšní kapacitou 7500 míst.

Oficiální stránky klubu:

Internetové a facebookové stránky samozřejmě existují. Naleznete zde nespočet informací o bohaté historii klubu nebo o současném dění v klubu. Chybět nemůžou ani záložky pro fanoušky a pro nadcházející akce. Za pozornost určitě stojí i jednotlivé ankety.

 

 

 

HC Dukla Jihlava – oficiální stránky
4.33 (86.67%) 3 votes


1komentářů u “HC Dukla Jihlava – oficiální stránky”

  1. Dobrý den,sem fanoušek Pardubic a dobrého hokeje a chci vám popřát mnoho štěstí a zdaru.Vy aMy do extraligi patříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *