Dovolená jarní prázdniny 2016

Nevíte jak jet o jarních prázdninách 2016 ? Kde strávit dovolenou o jarních prázdninách? My Vám poradíme, máme pro Vás tipy z vlastní zkušenosti!Více v našem článku Dovolená jarní prázdniny.

Dovolená jarní prázdniny

Dovolenou o jarních prázdninách můžete strávit několika způsoby:
učením: to se vám asi moc nechce ;)
odpočinkem: toho si užijete dost o velkých prázninách v létě !
cestováním v Čechách: určitě super nápad, ale hrady a zámky jsou v tuto dobu ještě zavřené a tak jedině jet někam lyžovat, ale už v únoru a březnu nemusí být sníh.
cestováním v Evropě: a pro toto jsme Vám vybrali několik tipů :))

Osvědčená dovolená o jarních prázdninách – lyžovačka v Alpách

Vybrali jsme pro Vás to nejzajímavější z lyžování v Alpách – Rakouských, Německých, Italských, Švýcarských i Francouzkých.Více na lyžování v Alpách o jarních prázdninách.

Lyžování v Alpách vlastní doporučení

Sám jsem také na lyžování v Alpách byl a doporučil bych hotel Lukasmayr, kde jsem strávil nezapomenutelný týden v zimě i v létě. Sjezdovky jsou opravdu nekonečné a růst mezd v České republice nám přece jen trochu snížil ceny v Rakousku na snesitelnější úroveň. Můžete se také projet přes Grossglockner strasse, což je horská silnice vedoucí kolem nejvyšší hory Rakouska, nebo se podívat k jezeru Zell am See, případně k přehradám za městem Kaprun. Nedaleko začátku Grossglockner strasse je také zoologická zahrada, v jakém ale bude stavu v únoru nedokážu popsat, neboť jsem tam byl v létě.

jarní prázdniny 2016 alpy
jarní prázdniny 2016 alpy

Poznávací zajezd na jih Evropy

Již v únoru (nebo březnu) jsou teploty na jihu Evropy pro nás středoevropany snesitelné (čti 15-20 stupňů přes den) a je tak ideální počasí na poznávání místní kultury a památek bez spoceného trička a spáleného krku.

Jarní Lisabon

Měl jsem možnost strávit v Lisabonu krásné 4 měsíce na podzim. Počasí je nádherné, do konce října jsem měl teploty kolem 30 stupňů přes den a přes noc kolem 20-25.. Pak se počasí zhoršilo a já musel v listopadu a prosinci „trpět“ ukrutných 15-20 stupňů. Jeden den dokonce teplota měla spadnout až na 6°C, o tom si dokonce povídali i lidi ve škole :))… Zkrátka pro nás je to ráj.
V Lisabonu je toho hodně co k vidění a jedna dovolená Vám ani stačit nebude. Proto Vám určitě pomůže, když Vám poradím několik míst, které navštívit.
Historické centrum – velká část Lisabonu je historická a romantika na Vás dýchne téměř všude, centrum města se dá projít za jeden den.
Castelo de São Jorge – při prohlídce městského centra si můžete udělat malý výšlap na hrad tyčící se nad městem s úchvatným výhledem.
Oceanárium – Rozhodně stojí za to navštívit druhé největší akvárium na světě, pokud budete bydlet v centru doporučuji použít metro. Při návštěvě si můžete prohlédnout nejdelší most v Evropě – Vasco de Gamma a pavilén Expa, které se v Lisabonu konalo.
Hrad
Cascais – příměstským vlakem se za půl hodinky dostanete do přímořského letoviska, já jsem mu přezdíval malé Monako.
Letenky si rezervujte přes skyscanner.cz – mají je opravdu levné.

Liasbon jarní prázdniny
Liasbon jarní prázdniny

Řím – jarní prázdniny

O jarních prázdninách v Římě bych také mohl psát několik stránek, zkrátka stojí to za to.
zkuste si najít ubytování na booking.com, letenky zkuste také přes skyscanner.

Benátky – jarní prázdniny

V únoru se v Banátkách koná karneval a počasí většinou také přeje. Aktulná nabídka zájezdů je třeba tady.

Dovolená jarní prázdniny 2016
4.5 (90%) 2 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *