Cestovní pojištění lyžování – rady a tipy

cestovní pojištění lyžování

Jedete na lyže a nevíte, zda cestovní pojištění bude krýt i tento sport? Více již v našem článku cestovní pojištění lyžování.

Cestovní pojištění lyžování

Lyžování je sport, kde se občas nějaký ten úraz přihodí. Pokud navíc jedete do zahraničí, vstupuje do všeho nejistota, zda se domluvíte a obáváte se vyšších výdajů za ošetření.

Základní ošetření na sjezdovce může vyjít až na desítky tisíc korun. Proto je potřeba vybrat to správné pojištění. Nabídky pojišťoven se liší a nemá cenu kvůli desetikoruně vybírat nejlevnější pojištění, které Vás dostatečně nekryje.

Základním parametrem je volba pojistného limitu. Ten je doporučován kolem dvou milionů korun a většina pojišťoven toto nabízí již v základním balíčku. Limit je částkou, do které bude pojišťovna hradit výdaje spojené s léčbou a převozem do ČR.

Cestovní pojištění pro lyžaře

Lyžování na označených sjezdovkách zpravidla odpovídá rekreačnímu sportu. Tedy základní cestovní pojištění toto riziko kryje.

Cestovní pojištění na snowboard, cestovní pojištění na běžky

U nabídek některých pojišťoven můžete také narazit na balíčky určené pro celý „soubor“ zimních sportů, tedy i snowboard či běžky.
Ježdění mimo sjezdovky je problematické a je třeba dané zjistit u konkrétní pojišťovny. Všechny toto riziko nepojišťují.

Pojištění odpovědnosti Vám také může usnadnit působení v zahraničí, pokud způsobíte škodu další osobě.

Cestovní pojištění – varianty

Protože sám občas jedu na lyže, vyzkoušel jsem několik pojištění.
Vzhledem ke zkušenosti z jiných typů pojištění už nyní volím pouze osvědčené pojišťovny, nikoliv ty, které Vám nabídnou nejnižší cenu. Pokud se Vám totiž něco stane, je rozdíl jestli dostanete zaplaceno za týden nebo za 3 měsíce a částka se může diametrálně lišit.

Zde nabízím drobný přehled:
Jedna z pojišťoven, která pojišťuje lyžování je ČSOB Pojišťovna.
Základní pojištění u nich stojí 17 korun na den/osobu.

  • Limit plnění je 2 500 000 Kč
  • Pokud budete muset v zahraničí zůstat kvůli úrazu déle, automaticky dojde k prodloužení pojistné doby

Rozšířené pojištění stojí 25 Kč osobu/den.

    • Limit plnění je 4 000 000 Kč
    • Rozšířené asistenční služby

Spočítat pojištění přímo pro Vaši cestu!

Obecně se doporučuje přisjednat si pojištění odpovědnosti, které ČSOB pojišťovna nabízí za 6 Kč na den. Pokud nemáte životní pojištění, ve kterém je úrazové pojištění, pak se doporučuje sjednat i úrazové pojištění za 3Kč na den.

Pokud nebudete jezdit po vyznačených sjezdovkách, budete provozovat Skialpinismus, Skoky na lyžích, či srovnatelně nebezpečné sporty je nutné sjednat si pojištění nebezpečných sportů:

Cena 34 korun v základní variantě a 50 korun v rozšířené se stejnými parametry jako rekreační sporty výše.

Cestovní pojištění na lyže, snowboard, běžky Allianz

Allianz nechce příliš pojišťovat rizikovější sporty. Lyžování, běžky a snowboarding po vyznačených trasách ale není problém. Vystačíte si se základní variantou!
Allianz v rozšířenějších variantách nabízí opravdu komfortní ochranu. Léčebné výlohy jsou bez omezení. Pojištění zahrnuje pojištění odpovědnosti, zavazadel, trvalých následků úrazu, smrt úrazem i denní odškodné.

Spočítat cestovní pojištění od Allianz

Doufám, že jsem Vám poskytl dobrou radu.

Cestovní pojištění lyžování – rady a tipy
2.33 (46.67%) 3 votes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *