Ali Expres – Rady a tipy – zkušenosti s nákupem

ali expres

Hledáte stránky Ali expresu, hledáte zkušenosti, či tipy jak nakoupit? Pokračujte v našem článku Ali Expres – Rady a tipy

Ali Expres – Rady a tipy – zkušenosti s nákupem

Aliexpress je čínský portál fungující na podobném principu jako aukro. Sdružuje tedy různé prodejce především z Číny. V současné době je v nabídce přibližně 100 milionů různých produktů od více než 200 000 výrobců. Díky velmi nízkým mzdovým nákladům vysoké konkurenci jsou ceny násobně nižší než v České republice.
Pokračovat na Ali Express
Nakupování na Aliexpressu je jednoduché. Stačí dodržovat pár základních pravidel a využít systému ve svůj prospěch.
Na internetové stránce si zvolíte češtinu vpravo nahoře (často bývá už nastavená) a zvolíte si Českou republiku, jako zemi, kam bude zboží posláno. Podle toho se bude počítat finální poštovné.
Pak již vybíráte zboží, které se Vám líbí, a nakupujete. Pro nákupy je třeba mít povolené internetové platby na Vaší kreditní (spíše debetní) kartě. Při placení zadáte jméno z karty, číslo, expiraci a poslední tři čísla ze zadní strany karty. Pokud bude platba přijata, tak se Vám na poslední stránce objednávky zobrazí zelená „fajfka“ s potvrzením platby, případně červený křížek, že platba přijata nebyla. To v případě, že platby nemáte povoleny, máte nízký limit na platby nebo nemáte dostatek peněz na účtu.
Pokračovat na Aliexpress

Ali express – doprava zdarma

Mnoho prodejců má dopravu zadarmo i u velmi levných položek za pár korun. Říkáte si, jak je to možné? Řada prodejců má uzavřenou smlouvu s čínskou poštou, kde můžete platit určitý měsíční poplatek a pak již nezáleží na to, kolik toho daný prodejce pošle. Je to jedna z forem subvencí čínské vlády prodejcům. Proto vybírejte předměty s názvem „Free shipping“.

Pozor na clo a DPH

Jelikož Čína není součástí Schengenského prostoru, kde se neplatí cla z pohybu zboží, prochází všechno zboží skrz celnici a může Vám být doměřeno DPH, či clo. Vše se odvíjí od hodnoty balíku. Pokud má balík hodnotu do 22€, neplatíte ani DPH ani clo. Pokud překročíte 22€, ale ne 150€ platíte pouze DPH, pokud překročíte 150€ platíte DPH i clo. O nic se nemusíte starat, balíčky poslané přes standardní poštu zadrží Česká pošta a vy obdržíte vyrozumění o tom, že musíte doplatit DPH nebo clo, jinak Vám zboží nebude vydáno. Bohužel si Česká pošta účtuje poplatky, proto se snažte s balíčkem vejít do ceny 22€, případně se s prodejcem domluvte, aby uvedl co nejnižší cenu na balík. Nicméně se přesto může stát, že budete nuceni doplácet i když na balíku bude uvedena nižší částka, vše záleží na posouzení celníků, jakou hodnotu má balík.
Zboží z Ali expresu Vám dorazí do dvou měsíců, přece jen musí urazit cestu přes půl světa. Pro rychlejší přepravu můžete využít DHL, které je ale dražší.
Při objednávání oblečení a dalších věcí, kde záleží na velikosti, mějte na paměti, že Číňané jsou menší a často jsou velikosti trochu „posunuté“ tedy body velikosti 45 jsou ve skutečnosti 44 apod. Nejlepší je se vždy zeptat prodejce.
Pokud máte problém se zásilkou od Ali Expres napište nám do komentářů, poradíme Vám jak postupovat!

Pokračovat na Aliexpress

Ali Expres – Rady a tipy – zkušenosti s nákupem
2.33 (46.67%) 3 votes


1komentářů u “Ali Expres – Rady a tipy – zkušenosti s nákupem”

  1. Dobrý den. Objednal jsem si zboží 31. 10. 2016 a 19. 11. 2016 mi bylo mailem oznámeno, že je objednávka zrušena, protože zboží nebylo zaplaceno. Platba ale proběhla 2. 11. 2016. Můžete mi poradit, jak mám postupovat, Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *